טוויטר יורים לעצמם בכנף עם טעות URL בסיסית.

2 אפריל 2009

Untitled-1

נשברתי. אני מדבר על טוויטר. קוראים לי איל ואני טוויטריסט (עכשיו אתם: …)

העמוד האישי של כל משתמש בטוויטר נמצא מאז ומתמיד תחת הכתובת twitter.com/home. מגיעים לשם אוטומטית כשנכנסים לטוויטר. אין צורך להקליד את זה.

טוויטר לקחו החלטה שרירותית פשוטה ושינו את ה-URL ל-twitter.com/timeline/home. לכאורה לא החלטה מהותית, כי אין אפילו מה לשתף את זה (הרי לכל אחד יש תוכן אחר בעמוד הזה). מה שהם עשו בפועל – הם הורידו את כמות הפעילות בטוויטר במו ידיהם:

ברחבי הרשת מפוזרים קישורי "שתף בטוויטר" המתבססים על הכתובת הזו. זהו. כולם מתים. לא עובדים. יותר מזה – גם פעולות כמו reply מעמודי פרופיל ועמודי טוויט בתוך טוויטר עצמו – לא עובדים!

כלל חשוב בפיתוח של כל אפליקציה או אתר – נסה לשמור על כתובות שיקחו אותך לנצח. או בצעדים יותר פרקטיים – נסה לתכנן מראש את הישויות שיתקיימו באתר ובנה כתובות מתאימות. אפילו כתובות הפרופילים בנוסח twitter.com/eyalshahar הם טעות, כי יום אחד זה ימנע מהם אפשרות להשתמש במבנה הזה בשביל עמוד פנימי שלהם. היה נכון יותר twitter.com/user/eyalshahar
ואם כבר נאלצים לשנות – יש דרכים לגרום לקישורים הישנים לעבוד במקביל לחדשים.

תגובות

מאת אדם:

ללא נושא
האמת היא שאני עדיין על home.
הם התחרטו? או שהם מכניסים את זה בהדרגה לגל המשתמשים?

מאת הדס:

הכנה לעתיד שפוגעת בעבר
לדעתי הם מנסים עכשיו לשנות את טעויות העבר כהכנה לעתיד. המבנה החדש הוא להערכתי הכנה לטאבים והרחבה של אפשרויות הסינון/מעקב (מה שהיום עושים עם אפליקציות חיצוניות). ברור ששינוי ששובר את מה שכבר עבד הוא טעות. ליצור לעצמך במודע בעיות לגאסי…כואב.

מאת איל:

הדס
זה באמת מרגיש כמו שינוי למטרת התפתחות.
מה שכואב הוא שהם יכלו לפתור את זה כל כך בקלות.

ואם כבר משנים, אז צריך להכיל סט חוקים שבודקים את הקישורים וזו עוד שכבה שפוגעת בביצועי האתר.
אני לא יודע כיצד מיישמים זאת באפליקציה גדולה כמו טוויטר למשל, אך כאשר מימשתי כללי 301 בבלוג שלי (2 3 שורות להעברת כל כתובות הדומיין הישן שלי לדומיין החדש, והעברת כל הכתובות ללא WWW לכאלו עם) עליית האתר פשוט הואטה בכמה מילי שניות מורגשות מאוד.