איך עוקפים את המתחרים? מעלים מספר גרסה

8 פברואר 2011

זוכרים שפעם היה קרב דפדנים בין Internet Explorer לבין Netscape Navigator? לפני עשור וחצי כמעט הם התחרו מי יהיה הראשון שיוציא את הגרסה הבאה. שניהם הוציאו את גרסה 3 באותו חודש בדיוק, וגם בגרסה 4 היו צמודים. כשחבורת הנוויגייטור ראו שהם לא עומדים בקצב של מיקרוסופט ולא יצליחו להדביק את הפער – הם עשו דבר פשוט: דילגו על גרסה 5 והיו הראשונים לצאת עם 6!

בזמן שמוזילה מתמזמזים עם תתי גרסאות כבר כמה שנים, וגרסה 4 לא מגיעה, באים גוגל ומוציאים גרסה ראשית של כרום בכל פעם שלארי פייג' מחליף תחתונים. תוך שנתיים האיצו מ-0 ל-9.0, ומיקרוסופט תקועים עם 8 כבר שנה וחצי.

לחברה במוזילה נמאס להשתרך מאחור. עוד מעט כולם עם שתי ספרות וגם הם רוצים, אז הם עדכנו ממש לאחרונה את מפת הדרכים שלהם, והציגו תכנית לחשיפת 3 גרסאות ראשיות במהלך 2011!!!

הרשיתי לעצמי לתרשם את הגרסאות ששוחררו. השארתי בצד את ספארי ואופרה וכו', אבל נטסקייפ כאן בשביל הנוסטלגיה.

אין חוקים לעניין הזה? והאם זה בכלל עובד על מישהו היום, מספרי הגרסאות? האם פיירפוקס 3.6 נשמע פחות טוב מכרום 9? פחות חדש?

תגובות

[…] This post was mentioned on Twitter by Eyal Shahar אייל שחר and Erez HS, Sharel Omer. Sharel Omer said: RT @eyalshahar: איך עוקפים את המתחרים? מעלים מספר גרסה http://bit.ly/ehhNhj […]

מאת ענת:

אהבתי את המחשת הרעיון בדוגמת לארי פייג'… :-) מה שמבעס (אותי, בכל אופן…) שעם כל אהבתי לכרום ולמוזילה, עדיין אני מוצאת את הממשק של האקספלורר ידידותי יותר למשתמש… (ואולי זו רק אני :-))

מאת איל שחר:

טוב, את גם אוהבת נוקיה…

מאת ענת:

תצחקו, תצחקו, עוד תראו שנוקיה תביא לאפל "בהפוכה" :-)

מאת תומר:

נוקיה הם סוס מת אם הם אכן יבטלו את התכנית ליצירת מכשירים מבוססי MeeGo ובמקומם ישווקו מכשירים עם מערכת הפעלה מקרטעת מתוצרת המעסיק הקודם של המנהל.

[…] שחר הסביר על הדרך הפשוטה ביותר לעקוף את המתחרים שלכם – להעלות מספ…. זוכרים שפעם היה קרב דפדנים בין Internet Explorer לבין Netscape […]

[…] לא מתרגשים מהאקספלורר החדש לא יודע אם שמעת, אבל היום סוף סוף שוחרר Internet Explorer […]

[…] לא מתרגשים מהאקספלורר החדש לא יודע אם שמעת, אבל היום סוף סוף ישוחרר Internet Explorer […]