לקחתם את הסוכריה, הא? לפחד או לא?

4 נובמבר 2011

 

אי אפשר היה לפספס את Take This Lollipop , סרטון החוויה המעולה שניסה להפחיד את כולנו בשבועות האחרונים, ולהעלות את שאלת הפרטיות והמחיר שאנחנו עשויים לשלם על אובדנה.

אז צריך לפחד או לא?

לא צריך לפחד

כשראיתי אנשים שמצטמררים מהרעיון, אחרי שהבחור הגיאורגי המצולק החליק ידיים משומנות על תמונות הילדים הקטנים שלהם, הבהרתי שזה לא בדיוק ככה.
החוויה שעברתם מציגה מצב בו כאילו כל המידע שלכם חשוף לגמרי לציבור. זה לא כך. אמנם יש לנו נטייה תרבותית חדשה לחשוף כדי להיחשף, אבל סביר שהגדרות הפרטיות שלכם מגבילות חלק גדול מהתכנים שלכם למעגל החברים בלבד.
כדי שהסרטון המצמרר יעבוד כמו שראיתם, התבקשתם לתת לו הרשאות מיוחדות.

צריך מאד לפחד

מי עומד מאחורי הפרוייקט הזה? יודעים? גם אם כן קראתם אח"כ שזה במאי מוכשר בשם ג'ייסון זאדה, אני מושכנע שלא ידעתם את זה בזמן שלחצתם על Allow ונתתם לו גישה לכל הקרביים שלכם בפייסבוק.

כמוכם היו עוד מיליוני אחרים, שדאגו גם להזמין את החברים שלהם לחשוף את הקישקע. נכון לעכשיו, זאדה מחזיק במידע יקר ערך של המוני אנשים, וגם שלך.

ומי יודע מה עומד מאחורי זאדה הזה, מה המניעים שלו, ומי משלם לו? ואילו בעלי אינטרסים אחרים מקבלים השראה בימים אלה?

ועוד דבר – אחרי שסיימתם עם החוויה המרתקת, אין סיכוי שהלכתם לפייסבוק כדי להסיר את ההרשאות האלה, נכון? ואם לא עשיתם את זה (הגדרות אפליקציות כאן) , לזאדה תהיה הגישה המלאה לתכנים שלכם שתעלו, תזינו ותגדירו בכל יום.

נו, מי יהיה המגיב הראשון שיגיד 'האנונימיות מתה מזמן'?


תגובות

מאת רומי:

האנונימיות מתה מזמן.

(מקבלים פרס?)

מאת יובל:

נקודה מצויינת

מאת ענת:

אייל! (נא לקרוא בטון של לילך מ"רמזור") :-)
אל נא תזלזל בנו קוראי הבלוג – אני לעולם לא מאשרת כל מני אפליקציות או ישומים הזויים בפייסבוק וגם אם כן עשיתי זאת בתחילת הדרך, אז הם ראו את נחת זרועי כשמיהרתי גם לחסום את מי שלא נראה לי.

חוץ מזה, אני באמת חושבת שלא כל דבר צריך לפרסם בפייסבוק. מי שחבר שלנו באמת (מחוץ לעולם הווירטואלי), יוכל להתעדכן אישית בנעשה איתנו.

מאת איל שחר:

ענת – קודם כל לילך זה "יאל!"
את הסוכריה אישרת?
ולגבי "לא כל דבר צריך" – תרבות התקשורת השתנתה. לא ניתן לעצור את השינוי.