צפיה בתמונות באאוטלוק – לחובבי הג'אנק מייל

27 מרץ 2006

אחד החסרונות הכי בולטים ב Microsoft Outlook הוא חוסר היכולת לצפות ברצף בתמונות המתקבלות כ-Attachments. אפילו בתוכנת המייל-לייט של מיקרוסופט, Outlook Express, זה פתור באלגנטיות שכזו.

ממש לא מובן לי איך האפשרות הזו אינה מובנית בתוכנת המייל הכי פופולרית ועשירה שקיימת. אבל יותר מדהים שכמעט בכל העולם מתעלמים מהחסרון הזה. כאילו למדו לקבל אותו. מי שיגגל אחרי פתרון יגיע לכמה אתרי מפתחים ממש בודדים (לא המפתחים, האתרים) שמסבירים איך לכתוב סקריפט מאקרו שיפתור את הבעיה. בהצלחה.

והנה רגע הגאווה (יש תופים ברקע?)….. הפתרונות הטובים ביותר הם כחול-לבן.

עד לא מזמן, הפתרון האלגנטי ביותר שהכרתי, אמנם דרש גם הוא להעתיק קוד מאקרו וכל הבלגן הזה, אבל הוא הציע פתרון חכם בסופו של התהליך – לחיצה על הכפתור פותחת חלון דפדפן עם כל התמונות בתוכו.

אבל למי שלא בא לו להתעסק עם זה יותר מדי – זוג נחמד בשם חגית ואמיר פרנקל פיתחו תוכנה קלילה המותקנת ומוסרת באופן קלאסי ופשוט, ומוסיפה לאאוטלוק כפתור המאפשר הצגה של התמונות בזו אחר זו כמצגת, ואפילו לסובב תמונות. פשוט, קל ונוח.

אבל אם אנחנו כבר בבלוג שלי, אז למה לא לקטר – מה עם כפתור Back?
וממש בשביל הקטנוניות – איך אייקון של דיסקט קשור לצפייה בתמונות?

 

 

(ובהמשך אותו עמוד – למי שיש ילדים קטנים או חתולים – אנטי-שיאה.)

תגובות

מאת נועם:

רגע, רגע
אתה לא יכול לטעון ברצינות ש-outlook היא תוכנת הדואר הכי עשירה שקיימת? בתור תוכנת דואר היא בינונית ביותר. אפילו Outlook Express תמיד היתה טובה יותר לצורך זה.
החוזק של Outlook הוא בפונקציונליות האחרת שלה, לניהול זמן – וגם זה רק בסביבה ארגונית, בלווית שרת exchange.

מאת גדי:

השרת למטה
אודה אם תוכל לברר היכן יש עותק נוסף

מאת גדי:

אופס, קבל ביטול
.

מאת גילעד:

שני עניינים
1. הסיבה לכך שאאוטלוק חוסם את מרבית הקבצים ממשפחת המולטימדיה, בין אם הם אקטיביים או פסיביים (כלומר לינק, פלאש או תמונה/סרט) היא מטעמי אבטחה, ובעיקר בכדי לאפשר למנהלי הרשתות בארגונים למנוע מהמשתמשים לבזבז את זמנם על הפצצת חבריהם בדואר זבל-מולטימדיה, במקום, למשל, לבזבז את הזמן בפינת הקפה.
2. 8.5 מגה זו "קלילה"?

מאת איל שחר:

אלעד…
גם אם אאוטלוק מגיע עם הגדרות אבטחה מחמירות, הוא צריך לאפשר התגמשות, כמו זהוא עושה בנושא הצגת תמונות בגוף המייל. מה גם שהתמונות לא נחסמות כקובץ מצורף, אז למה לחסום תצוגה שלהן?

לגבי הקלילה – זה באמת נורא כבד בשביל מה שזה עושה. אבל התכוונתי לקלילה מבחינת התכונות.

מאת שי:

לגבי הגודל
לפחות לפי התמונה באתר, נראה שהתוכנה נכתבה ב-visual basic.
יכול להיות שזו הסיבה לנפח הדי גדול של התוכנה.

מאת אילן:

סבאבה.
תודה.

מאת ג'יימי:

אלוהים ברא את GMAIL
USE IT!!