Copy vs Dropbox – התרשמות ראשונית

Copy – שירות חדש מאד דומה לדרופבוקס, אבל מציע שטח אחסון עצום בחינם. סיכמתי את היתרונות והחסרונות.

17 מאי 2013

copy-vs-dropboxCopy הוא שירות חדש, שהאירוניה בשם שלו היא שהוא ממש עותק של דרופבוקס. הרעיון זהה: יש תיקייה במחשב, וכל מה ששמית בתיקייה הזו מסונכרן לרשת. זה מאפשר (1) גיבוי של קבצים (2) סנכרון עם מחשב אחר, למשל בין המשרד לבית או בין הלפטופ לדסקטופ (3) זמינות של הקבצים ממכשירים נידיים (4) שיתוף קבצים עם חברים.

אז איך מצליחה אפליקציה חדשה לעשות רעש בשוק עם מוצר זהה למוצר קיים וידוע? עושים "מסיבת שטח אחסון". בעל הבית השתגע – מוכר גיגות כאילו היו אוויר. כל מי שנרשם מקבל 15 גיגה חינם (לעומת 2 של דרופבוקס), ועל כל חבר שתביאו תקבלו שניכם עוד 5 גיגה. כל מי שממהר להירשם ולהפיץ לפני החברים שלו מרוויח, וזו הסיבה שהאש מתפשטת.

הנה –
אם תירשמו מהקישור הזה – תקבלו את ה-15 גיגה הרגילים ועוד 5 גיגה בונוס, וגם מישהו שאני רוצה לעזור לו יקבל עוד 5.

למרות שהשירות די זהה, הצלחתי לחלץ כמה חסרונות ויתרונות:

יתרונות

 1. קודם כל – כמו שציינתי – הנפח. 15 גיגה לא הולך ברגל. קופי הגדילו ל-15 ביום שגוגל הכריזו שהם הולכים לעשות את זה. מניח שדרופבוקס לא יוכלו להישאר אדישים ויגדילו את הנפח של החשבון החינמי גם הם.
 2. גם הנפח שמקבלים על כל הפניה הוא פי 10 ממה שדרופבוקס נותנים.
 3. אפשר לשתף תיקייה לצפייה ברשת באופן מאובטח יותר. גם בדרופבוקס אפשר לשלוח קישור למישהו, כזה שאי אפשר לנחש, אבל אי אפשר לדעת אם אותו מישהו שולח את הקישור הזה הלאה או מפרסם אותו. בשיטה של קופי – אפשר שהקישור הזה יהיה רק למשתמשים מסויימים (אך זה דורש שיהיה להם חשבון קופי).
 4. ממשק העיון ב-Web יותר נוח
 5. בתור מי שמעצב לאייפד – Copy טוב יותר לבחינת העיצוב על המכשיר. (1) הוא לא דוחס את התמונות כמו דרופבוקס (2) לא שומר מקום ל-Status Bar אז מסך מלא זה באמת מסך מלא.
 6. בדרופבוקס אם שיתפתי עם מישהו תיקיה של 1 גיגה – זה יורד מהחשבון של שנינו. לקופי יש גישה שונה שהם קוראים לה Fair Storage. הנה סרטון קצרצר שמסביר (תודה ג'יי מידד).
 7. לדרופבוקס אין ממשק על הדסקטופ. הכל נעשה ב-Web. אצל קופי אפשר לבצע פעולות כמו שיתוף וצפייה בהסטוריה בל לפתוח דפדפן (תודה גיא עיני)
 8. גיא מזכיר בתגובות גם אפשרות לנהל חשבונות פרטיים של העובדים בתוך ארגון, וגם caching של תיקייות בנייד, כדי שאפשר יהיה לצפות בתוכן התיקייה באופן זורם. את שתי התכונות האלה לא בדקתי, אבל השנייה נשמעת מצוין.

חסרונות

 1. אין Live Preview של וידאו בממשק ה-Web
 2. העלאה אוטומטית של תמונות מהטלפון – לא זמינה ב-iOS כרגע, רק באנדרואיד.
 3. בלי קשר לתכונות – צריך לזכור שזהו שירות חדש. אי אפשר לדעת מה יקרה איתם ואם הם יקרסו בגלל הנפח החינמי האינסופי שחילקו בחינם. אז לא הייתי שם את החיים שלי בידם. אבל גם בדרופבוקס הגישה צריכה להיות שאם התיקייה תימחק לגמרי יום אחד – זה לא יהיה אסון. וגם – לדרופבוקס כבר יש תפוצה נרחבת. לשתף מישהו עם copy היום נחשב קצת מטריד, אבל איך שזה נראה – זה ישתנה מהר מאד.

מצאתם עוד יתרונות/חסרונות שפספסתי?


אז איך נרשמים? הנה, כאן. 20 גיגה של גיבוי חינם בדרך אליך.

 

תגובות