האמת המזעזעת!

28 מרץ 2005

אז מכרו לאמנון לוי בשר לא טרי במכולת.

שידווח למשרד הבריאות וילך לקנות במקום אחר.

למה הפרומואים הגרנדיוזיים האלו?

"ה-א-מ-ת ה-מ-ז-ע-ז-ת-!". נו באמת. נגמר מה להגיד?

תגובות

מאת עזי:

אמנון כסימפטום
איל, הבעיה אינה באמנון לוי. אם תשים לב — אלו ההרגל והנורמה המקובלים, להשתמש בביטויים קיצוניים שהקשר שלהם לביטוי מדוייק ואמיתי, ובוודאי יחסי, מפוקפק למדי. זה גם לא עניין מהיום או מאתמול, אלא דפוס תקשורת מילולית שמלווה אותנו כבר שניים-שלושה עשורים, כשאמצעי התקשורת מתחרים ביניהם במשיכת תשומת-לב לצרכי שיווק באמצעות כותרות ומונחים "מפוצצים" (שלא לדבר על גודל פונטים, צבע, ושאר גירויים למוח).

בעקבות התקשורת נוהים רבים, ואתה שומע בוודאי השכם והערב ביטויים שאינם משקפים כלל מציאות, אפילו לא מציאות פנימית של המתבטא… כולם אחים שלי, כולם מתים על מורן אטיאס, כל שיר הוא סוף הדרך, וכל עבאס סוואן הוא מלך. מילים הפכו זולות עד כדי כך ש"האמת המזעזעת" היא שאין לחפש בהן משמעות אלא לפשפש בכוונותיו (או בבורותו) של המשתמש בהן.

כשהבת שלי אומרת שהיא אוהבת את אביב גפן, אני תמה איזה רגש נשאר לה להביע כלפיי; כשאני מעמיד אותה על הפער בין הביטוי המילולי שלה לבין התחושה אותה היא רוצה לבטא, תשובתה הכנה היא ש"אויש, אבא, ככה מדברים". היא צודקת, ככה מדברים, זוהי זילותה של השפה, וזוהי זילותו של אמנון לוי כמייצג את השפה הזו ומשמש בכך מודל לאחרים.

לאחר הקצנות כאלו, מה נשאר בסוף הסקאלה? נכון, רק 88FM.

מאת אסטריונה:

לא נגמר מה להגיד כי לא היה שם כלום
מראש.

מאת אמיתי טויטו:

הממ
זה היה או זה, או לשלוח את התחקירנית שלו עוד פעם למישהו שיטריד אותה מינית.

ונראה לי שהיא פשוט לקחה חופש השבוע…