ג׳ובס.

סיימתי לשמוע עכשיו את הביוגרפיה של ג׳ובס. כן, לשמוע. קצת קשה לי להתרכז בקריאה של ספר כזה עב כרס, אז נתתי לו ללוות אותי במשך חודש וחצי בנסיעות לעבודה וחזרה. זו היתה חוויה מיוחדת עוד יותר כשסיפור החיים שלו התרחש ממש כאן, מסביבי, ברחובות שאני מבקר בהם ביומיום. באותם כבישים בהם שמעתי אותו.

11 אפריל 2014

סטיב ג׳ובס

למדתי שבניגוד לאדם המחוייך והשלו שהכרנו מאירועי ההשקה, סטיב היה בן אדם בלתי נסבל. או ״חרא של אדם״, אם הוא היה צריך לנסח את זה בעצמו. אם הייתי צריך לעבוד איתו, בטח הייתי מתפטר בעצבים אחרי יומיים, אם הוא לא היה זורק אותי לפני זה. הוא היה חסר אינטליגנציה רגשית, מרוכז בעצמו, שקרן, ואכזר. הוא סירס רעיונות של קולגות ואז גנב את הקרדיט עליהם. עד יומו האחרון הוא האמין שגישת הגן הסגור היא הדרך היחידה להגיע למוצרים טובים, וסירב להבין למה השוו את אפל המפלצתית לאותו ״אח גדול״ נוראי שהוא עצמו הציג בפרסומת של השקת המקינטוש הראשון, 1984. את הביוגרפיה שמעתי מהאנדרואיד שלי. יש לי מערכת יחסים של אהבה-שנאה עם אפל (=סטיב ג׳ובס). ולמרות המוצרים המעולים שלהם – הייתי שמח שישחררו קצת את הכיווצים שלהם. ולא כל המוצרים של אפל היו מוצלחים. אותו מקינטוש ראשון עטוף בהילה ההיסטורית, אבל הוא לא היה קלע לצרכים ולתמחור ולכן גם לא הצליח במיוחד.

אבל כל זה לא יכול לשנות את העובדה שסטיב היה יחיד בדורו.

הוא היה גאון מוצר ושיווק עם חזון ונחישות אדירים – ידע להסתכל 5 צעדים רחוק יותר מהאחרים. קשה לי לדמיין מה היה הסטנדרט העיצובי של מוצרים היום לו ג׳ובס לא היה קיים. גם אי אפשר להתווכח עם האינטואיציה הנדירה שלו. במקצוע שלי – אני מקלל אותו בכל פעם שמישהו מעלה את שמו כהוכחה לעליונות של תחושות הבטן על פני המחקר, ומברך אותו בכל פעם שאני מנצל את שמו בעצמי לאותו הדבר בדיוק.

אחרי 25 שעות שבילינו יחד, כעסתי עליו, התרגשתי איתו ועם החברה, התאכזבתי ממנו, התגאיתי בו, וצללתי לדיכאון עם ההתדרדרות הבריאותית שלו. אז באיחור של שנתיים וחצי, זו הפרידה שלי ממנו.

שתי אמירות אגב:

  1. הסרט לא מצליח לגרד את האישיות שלו בהשוואה לסיפור השלם. הוא רק נסיון להריץ עובדות במהירות.
  2. אחרי שסיימתי עם הביוגרפיה, אני מתחיל לשמוע כתבות בנסיעה לעבודה, עם האפליקציה Umano. הם לוקחים פוסטים וכתבות פופולריים ועדכניים ומקריינים אותם. כל כתבה לוקחת כמה דקות לשמוע. תענוג. אם מתאים לכם – פרגנו לי ותירשמו עם הקוד Q98O1.

תגובות