4 דרכים להחכים בזמן הנסיעה עם אודיו

האפליקציות שאני משתמש בהן כדי להפוך את הנסיעה לזמן מהנה ומעשיר ע״י האזנה לתוכן שמתאים בדיוק לי

21 מאי 2014

radio אני נוסע כל בוקר קרוב לחצי שעה עד לעבודה, רוב הדרך על כביש 101, האוטוסטרדה של עמק הסיליקון. כשעברנו לכאן התלהבתי לשמוע רדיו באנגלית. גיליתי את תכנית הבוקר של ויני ושרה מרדיו אליס, שזה בערך טל ואביעד של סן פרנסיסקו. נהנתי אפילו לשמוע פרסומות, בחיי. אבל עברו כמה חודשים וגיליתי שהם יכולים ללמד את גלגלץ מה זה לטחון את מצעד 10 השירים הטרנדיים, ומיציתי את המלמולים של האותיות הקטנות בסוף כל פרסומת שנשמעות בערך ככה. אז החלטתי להתחיל לנצל את זמן הנסיעה כדי לשמוע דברים מעניינים. ברדיו שלי יש Bluetooth מובנה, והוא יודע להמשיך מאותה נקודה כשאני נכנס לרכב, שזה פינוק אמיתי, אבל מספיק להתחבר לשקע ה-Aux אם אין בלוטות׳.

פודקאסטים עם Stitcher

stitcher הכי טריוויאלי. יש מלא פודקאסטים המוקלטים כל יום בעולם, וכל אחד יכול למצוא את הסוג שמעניין אותו. Stitcher זה גם נגן וגם ספרייה של פודקאסטים משובחים, כמו זה של Radio Labs. רוב התוכן ששמעתי היה מדע פופולרי וסיפורים קצרים. חלקם היו מרתקים וחלקם חטפו skip אחרי כמה דקות.

ספרי אודיו עם Audible

audiobooks בפוסט הקודם סיפרתי איך הביוגרפיה של ג׳ובס ליוותה אותי בנסיעות, עם נגן צ׳וקומוקו. כשסיימתי לשמוע אותה עברתי לסיפור של אמאזון ובזוס. לא ריתק אותי באותה מידה, אני מודה. אבל את הספר של אמאזון שמעתי עם האפליקציה של Audible, חברה שאמאזון קנתה :) אפשר לקבל ספר אחד בחינם ב-Audible כשנרשמים לשירות. אל תגידו שאמרתי, אבל בעיקרון אפשר להשיג כל ספר מוצלח בגרסת mp3 בטורנטים. אני רוצה לומר שזה לא שווה את הטרחה והסיכון, כי כאן יכולים לנתק לי את האינטרנט על דבר כזה, אבל לא הגיוני במחירים של Audio Books היום. שילמתי את ה-21 דולר, אבל לא יודע כמה כאלה עוד אקנה ככה.

כתבות פופולריות עם Umano

umano בפודקאסטים של Radio Labs נורא אהבתי את Shorts. חטיפי מח פיקנטיים מתאימים לנסיעה קצרה. כשגיליתי את Umano ראיתי שאפשר עוד יותר קצר – בשירות הזה הם בוחרים את הכתבות הכי טרנדיות ומקריאים אותן. פשוט. רוב הכתבות, מעצם היותן טרנדיות, הן בסגנון ״10 טיפים שיהפכו אותך לעשיר מאושר וצעיר״ או ״4 דרכים להחכים…״. למי שבקטע של פרודוקטיביות ושיפור עצמי יש שם מלא תוכן, אבל זה לא מרחיב אופקים.

כל כתבה בעולם עם Pocket

pocket אני משתמש ב-Pocket כבר מזמן (לשעבר Read It Later). זה אחד מהשירותים האלה שמוסיפים כפתור לכרום, ואז כשמוצאים כתבה מעניינת זורקים אותה ל-Pocket ואף פעם לא קוראים אותה, כי יותר קל ללכת לפייסבוק ולבהות בתמונות של שיחות iMessage מצחיקות. אבל מדי פעם אני פותח את האפליקציה על האייפד או הטלפון ומגלה שם מגזין מרתק שצברתי לעצמי, בו כל כתבה מעניינת אותי. לא מזמן גיליתי ש-Pocket יודע גם להקריא כתבות עם מנוע Text To Speech המובנה בטלפון שלי! זה אמנם קצת רובוטי, אבל זה סביר בהחלט. כדי לשפר את זה, התקנתי את מנוע הדיבור Ivona, ועכשיו אני יכול לאסוף כתבות והמלצות שאני נתקל בהן במשך היום ולשמוע אותן בדרך הביתה. התכונה הזו לא זמינה באייפון לדעתי, אבל אפשר להשלים אותה עם אפליקציית Lisgo, המשמיעה כתבות מה-Pocket (לא בדקתי אותה).

עם מגוון האפשרויות האלה – אני כמעט לעולם לא שומע רדיו.

תגובות