וואלה? וואלה!

3 אוקטובר 2009

wallaמחר אני מצטרף לצוות וואלה(!). את התפקיד האחרון ב-nana10 סיימתי לפני כ-3 חודשים ויצאתי להצטנן. זו היתה תקופה מיוחדת ומעניינת, שאיפשרה לי לבלות את הקיץ עם המשפחה, לצאת לטיול של חודש בתאילנד ולעבוד עם כמה סטארטאפים בייעוץ ועיצוב UI וחוויית משתמש.

בחוגי היזמות האינטרנטית בישראל שואלים אותי לא מעט על הבחירה. שאלו את אותה שאלה גם כשהצטרפתי לנענע10. גם אני, כמו רוב מי ששאל אותי – לא מרבה לבלות בפורטלים הישראליים, פרט לצורך הטריוויאלי שבא עם התפקיד. ההיצע הבינלאומי מכיל בד"כ תוכן עדכני יותר, חוויה חדשנית יותר ומגוון אפשרויות שנותנות לכל אחד למצוא את עצמו. אחד האתגרים הקשים הוא להיכנס לנעליהם של קהלים רבים, רובם שונים ממך, ולנסות להבין מה יספק ויעשיר אותם. הקושי הנוסף הידוע הוא המגבלה הכמותית של הקהל הישראלי, המקשה על תחזוקת נישות והתמקדות בזנב הארוך, ומכאן גם מגבילה לפעמים את היצירתיות והמשאבים הנתונים.

אני נהנה מעולם היזמות בגלל השאיפה לחדשנות וליצירתיות טכנולוגית וקונספטואלית, אבל מוצא בצד השני דווקא עניין בעולם הקרוב יותר, או בסיכון של מצחים מכווצים – "האמיתי יותר", בהשפעה על האנשים שסובבים אותנו ביומיום. היכן שתימצא הדרך לשלב בחוכמה בין השניים – זה כמובן ישמח אותי וגם את וואלה.

וואלה, שאלמד להכיר בקרוב, היא כידוע האתר הישראלי הפופולרי ביותר, ואחרי גוגל – גם האתר הפופולרי בישראל (יא-אללה, איזה ניסוח מבלבל). לפני 11 וחצי שנה, כשרונאל מור חיפש שולייה (מה שנהיה מנטיס בהמשך), קיבלנו חדר מוואלה, ובכמה שנים העוקבות חלקנו יחד את הבניין ברח' הקישון בבני-ברק, כך שיצא לי לראות את הפורטל הזה בתחילת דרכו.

אני הולך לוואלה כדי לגבש ולנהל את מחלקת הפרוייקטים, לשפר מוצרים לרוחב וליצור חדשים, יחד עם עידו אשד – סמנכ"ל המוצרים בוואלה. יש לי תיבה בדואר וואלה שפתחתי אי שם בעבר – eyalshahar@walla.co.il. זו תיבה פתוחה להצעות, רעיונות, ביקורת ותרומות פייפאל.

walla-house

תגובות

מאת אורית:

אמרנו בפייס – נגיד גם פה.
וואלה עשו עסקה מצויינת. זה בכלל לא מוטל בספק. הרוויחו.
ומכיוון שגם בעיניי, הבחירה הזו שלך בפורטלים היא לא הכי טריוויאלית, אני מקווה בכל ליבי שבאמת יהיה להציע לך את המסגרת, האתגר והמרחב לעשות את מה שאתה אוהב ויודע.

מאחלת לך הנאה גדולה ועם קצת מזל, אולי אפילו ייצא לנו לעשות דברים יחד מסגרת החדשה הזו שלך :)

בהצלחה מותק!

מאת ניצן:

ולא נותר אלא לאחל בהצלחה.

מאת shvilam:

סחתיין אולי גם יצא לנו להפגש בעבודה החדשה שלך

בהצלחה אייל!

לפי איך שהדברים זזים, אני בטח אחליף אותך גם שם מתישהו :P

אבל זהו, מספיק צחוקים.
מעכשיו אתה אויב.

מאת אילן פאר:

בהצלחה!
הרווח כולו שלהם – watlak :)

שיהיה המון בהצלחה איש. אולי עוד נהייה שכנים :)

מאת נירה:

בהצלחה. וגעגועים עזים. ואם תצליח לקפוץ לסיגריה בצהריים זה יהיה ממש מגניב