הגיע הזמן לדסקטופ חדש, לא?

22 יוני 2010

מטריף אותי לראות כל כך הרבה מחשבים נושאים עדיין את תמונת האחו המשמים של XP על הדסקטופ. איך אפשר לראות את אותו דבר כל כך הרבה שנים? ולפני שהמתחכמים עונים – כן, אתם כן רואים את הדסקטופ לא מעט. יותר משנדמה לכם, ואני יכול להוכיח. אבל מה שגיליתי הוא שהמושממים לרוב לא בוחרים להישאר עם הדסקטופ הזה. הם פשוט לא יודעים אחרת. אז הנה המדריך האולטימטיבי לדסקטופ עם תמונות מדהימות שלא ישעממו אף פעם:

דבר ראשון – צריך תמונות

תכירו את VladStudio. על לא דבר. וולאדסטודיו זה מקור בלתי נלאה לרקעים מאויירים מדהימים, שאוירו גם עם מחשבה פונקציונלית (רוב הפרטים במרכז, ושקט בצדדים לטובת האייקונים). רקעים חדשים נוספים כל הזמן. האתר מציע איכויות גבוהות בתשלום, ואיכויות "נמוכות" בחינם. תאמינו לי – לא תרגישו בהבדל – החינם סבבה. אז אפשר למצוא את הרקע המושלם ולהיצמד אליו, ואפשר גם יותר מזה:

ועכשיו לרקעים המתחלפים

הרי הבטחתי שזה לא ישעמם, אז אנחנו צריכים רקע שיתחלף כל חצי שעה. לא בקשה מוגזמת. איך עושים את זה?
אם יש לך Windows 7, יש תכונה מובנית המאפשרת להגדיר שהרקע ייבחר אקראית מתוך תיקיה ספציפית על המחשב. כך אפשר להוריד מוולאדסטודיו כמה עשרות תמונות, להגדיר מה שצריך – והנה.
אבל יש דרך עוד יותר פשוטה, שמתאימה גם לגרסאות Windows קודמות:

מחליף הרקעים של יוהאן

John's Background Switcher, כלי שהשתמשתי בו פעם חזר לתודעה שלי בעקבות פוסט ב-DownloadSquad. זה כלי חינמי שרץ ברקע, ואחת לכמה זמן מחליף את הרקע עם תמונה שהוא מוריד מהאינטרנט, לפי ההגדרות שלך. זה יכול להיות תמונות מפליקר או פייסבוק, זה יכול להיות תמונות למילת חיפוש בגוגל, ולאחרונה נוספה גם האפשרות ל… ולאדסטודיו! גן העדן המושלם.
כל מה שצריך זה להתקין את התוכנה, להיכנס להגדרות, לבחור את ולאדסטודיו מרשימת המקורות. אפשר להגדיר איזה סוגים של רקעים, ואפילו אילו צבעים אתם אוהבים, והרקעים ייבחרו בהתאם. זהו – כל שעה, tו כל 3 דקות אפילו – הרקע יפתיע אתכם.
למי שרוצה להעמיק, יש לתוכנה עוד מלא פיצ'רים. אפשר להתאים לריבוי מסכים, להגדיר הנמכת עוצמת הצבע ("רוויה"), להגדיר מלבנים עליהם לא יצוייר הרקע, ועוד ועוד.
תהנו.

תמונת היום

אחד המקורות שמאפשרת התוכנה הוא RSS. זה מתחבר לי לשומר המסך של אילן לייבוביץ', המציג את האוסף שהוא צבר במשך שנים מתמונת היום של וואלה. הבטחתי לעצמי לנסות לדאוג ל-RSS של המדור, וכך נוכל גם לקבל לשולחן העבודה שלנו תמונות עיתונאיות מעניינות.

תגובות

מאת גיורא:

אדיר

מאת טושטוש:

יש גם את האתר של סמשינג מגזין לטפטים מדהימים שבאים או עם תאריכון או בלי תאריכון: http://www.smashingmagazine.com/2010/06/30/desktop-wallpaper-calendar-july-2010/

מאת eran:

הבעיה היא שבסמאשינג אין עבור רזולוציה די נפוצה.. 768 על 1366
מבאס קצת

מאת haha01haha01:

מסכים לגמרי. אני מחליף wallpaper כל חודש-חודשיים, לא מבין איך אנשים יכולים לסבול את הדשא הזה במשך שנים על גבי שנים.

מאת ליאור:

גם אני מחליף נסך כל חודש חודשיים אבל אני פשוט נכנס לגוגל רקעים יפיםתמונות ורו/שם שם של מה שאני רוצה…

מאת בילבי:

האתר מס' 1 לרקעים: http://interfacelift.com

מאת רן:

הורדתי את מחליף הרקעים של יוהאן זה מגניב לאללה.. :)

מאת גיל רבי:

האמת שווינדוס 7 יודע להחליף לבד ולהתחבר למאגרים באופן אוטמאטי. זה תלותי בגרסת הווינדוס.

מאת איל שחר:

רשמתי על התכונה של Windows 7. איך מתחברים למאגרים משם?

מאת Randell Luecking:

Picking out which digital camcorder is correct for your recording purposes is really a challenging choice and process. There are various components that you have to look at prior to deciding on a digital camcorder which includes the picture resolution, new technologies, screen sizes, recording strategies, and other possibilities.