איך לדלג על הרשמות מיותרות לאתרים

27 יולי 2010

כשאני מגיע לאתר שרוצה להציע לי שירות אישי – אני יכול להבין למה אני צריך להירשם, ואפילו לתת את המייל שלי כדי לקבל התראות ושטויות אחרות. אבל לא חסרים ברשת אתרים שמבקשים שארשם, וגם אתן להם את המייל שלי, כאשר אין בזה שום צורך. סתם כדי שיוכלו להטריד אותי כשמגרד להם. זה מציק, זה מעכב, ובהמשך לפרשיית הנבלות מטורקיה – זה גם מסכן את החשבונות האחרים של מי שמשתמש באותם סיסמאות תמיד.
אז הנה שני כלים שאני משתמש בהם כבר שנים, שיחסכו לך הרשמה מיותרת.

Bug-Me-Not

או בעברית – "עזוב אותי, באמא'שך". באג-מי-נוט זה אתר בו משתמשים תורמים שמות משתמש וסיסמאות שהם פתחו אד-הוק בשביל אתר איזוטרי כזה או אחר.  הגעתי, למשל, לכתבה הזו ב-CNET, וראיתי שם תגובה שמצאה חן בעיני. כל מה שאני רוצה זה לעודד את אחת התגובות ע"י לחיצה על ה-Like This, וקופץ לי חלון שאומר "רוצה לדרג? בוא תירשם". זיבּי. וגם אם הייתי מוכן – עכשיו לך תירשם, לך תלחץ על הלינק שקיבלת במייל, ולך תמצא שוב את הכתבה שממנה יצאת לדרך.

אז אפשר ללכת לאתר BugMeNot ולהקיש שם news.cnet.com, ויש פתרון עוד יותר פשוט – שם באתר, מתחת לשדה ה-URL יש רשימת קישורים. אחד מהם נקרא Bugmenot Bookmarklet.  גררו את הקישור הזה לסרגל המועדפים שלכם (לא סתם ללחוץ!) . עכשיו לכו אל אותה כתבה ב-CNET ולחצו על הסימניה ששמרתם. מה קיבלתם? גישה מהירה לשם משתמש וסיסמה.

אני חייב להודות שלא תמיד תמצאו שמות וסיסמאות, ושיש גם משתמשים שרושמים במקום שם משתמש "לחצו על הירוק" סתם כדי לקדם את עצמם ברשימת השמות והסיסמאות, אבל זה תופס לא מעט פעמים.

Mailinator

הפעם אני מגיע לאתר שאומר: "רוצה את הפרק הראשון של הספר? הזן כאן את כתובת המייל שלך ונשלח לך קישור להורדה". שוב – זיבּי. לשמחתי – גם כאן יש פתרון קל ואפילו יותר אלגנטי. אני מחליט שהיום יקראו לי, אה…, supermario, ואז אומר לאתר שהמייל שלי זה supermario@mailinator.com. עכשיו אני הולך לאתר supermario.mailinator.com ורואה את המייל שנשלח לי. בלי רישום ובלי כלום!
חשוב להזהיר: (1) המייל הזה זמין לכל מישהו אחר שינסה את השם supermario. לא לשימוש עם מידע רגיש. (2) המייל יימחק תוך כמה שעות.
יש עוד כמה שירותי מייל חד פעמי, כולם די אותו דבר.

תגובות

מאת כפיר:

טוב!! אהבתי

מאת ניצן:

אני לפעמים עושה שימוש בשיטת הנקודות של GMAIL.

למשל במקום myname@gmail.com אני רושם my.name@gmail.com
ועושה חוק בGMAIL שמעביר אותו ישירות לפח זבל.

מאת איל שחר:

יש גם את שיטת הפלוס: myname+sitename@gmail
אבל זה זה נכשל בוולידציה לפעמים

מאת נתן:

ניתן לקבל תיבה אישית זמנית (כל עוד האתר פתוח) ב:
http://getonemail.com

מאת Loco Soz:

יפה
אז איך זה שפה חייבים מיל?

מאת איל שחר:

אהמ… אם אתה רוצה לקבל עדכונים למייל – איך תירשם בלי מייל?!

מאת דניאל:

תודה! הייתי צריך את זה!