השם האלטרנטיבי שלך (בונוס – משחק טריוויה)

20 אוגוסט 2010

מישהו פעם אמר שנשים פמיניסטיות שמתחתנות בסופו של דבר נושאות את שמם של שני גברים – האבא והבעל. אבל אם את אישה פחות מתחכמת, ולא שמרת את שם הנעורים שלך – החבר'ה מבתיכון לא ימצאו אותך. כשהאקס של טלי זלינגר-רפפורט יחזור אחרי 40 שנה שבילה בהודו וינסה לחדש יחסים, הוא יחפש אותה בפייסבוק, ולא ידע שלא מתעסקים עם אשתו של רב אלוף במיל ליפקין-שחק. והאקסית של ירון כהן תחפש אותו ולא תדע שהוא כבר לא בקטע, והוא בכלל שרון כהן, או דנה בינ"ל.

פייסבוק כבר לא חדש בשכונה, אבל עדיין ישנם קשרים אינסופיים שלא התחברו בפייסבוק, וכנראה ישנם עדיין המון אנשים שמכירים אותך ולא התחברו אלייך. יש מצב שפשוט לא מצאו אותך.

לא רק לנשים נשואות

למה שלא ימצאו אותך בשם הנעורים שלך? קודם כל, לכל אחד מאיתנו יש לפחות שני שמות – אחד בעברית ואחד באנגלית. יכול להיות שהשתמשת בשם הלועזי שלך ומחפשים אותך בעברית? יש מצב ששינית את שמך בגלל שנורולוגית אמרה לך שהשם "קקה" לא יעשה לך טוב? יש מצב שמצאת לך שם במה? יכול להיות שהשם שלך הוא צהילנפורטהייס, ואפשר לאיית את זה ב-27 אופנים?
השאלה שצריך לשאול היא "איך אנשים שמכירים אותי עשויים לחפש אותי" – ולתת להם את הדרך למצוא אותך. אלא אם שינית שם כדי להימלט מעבר מביך, לפי המלצתו של מנכ"ל גוגל

אז מה עושים?

בדיוק בשביל זה פייסבוק הוסיפו לפני יותר משנה את שדה השם האלטרנטיבי. כן – זה לא חדש, אבל אני מגלה שמעט מאד משתמשים בשדה הזה.
נכנסים לעמוד עריכת החשבון , תחתח הקטגוריה "Name" להזין את מילות החיפוש בשדה "Alternative Name".
אפשר לסמן גם שהשם הזה יוצג למחפשים. לדוגמה: "טלי ליפקין שחק (זינגר רפפורט)".

טיפ – יכול להיות שתרצה שימצאו אותך כשיחפשו את שם העסק שלך? או כשמחפשים "אינסטלטור"? שזו, אגב, זו מילת החיפוש הנפוצה ביותר בפייסבוק לפי מדד שקר כלשהו.

ובשביל הכיף – שמות שלא תמצאו בפייסבוק

הנה רשימה של שמות נעוריהם של אנשים שאתם מכירים אותם בשם אחר היום. מי יודע?

משלנו:
אורנה כהן
מיכל נידרמן
יעקב שמעוני
רוית רוזן
דני ניב
לירון דואני
מיכאל הירשמן
שרה בן-ארצי
נטלי הרשלג
שרלוט אליאס

גויים:
פול דייויד היוסון
סטפני ג'ואן אנג'לינה גרמנוטה
אלן סטיוארט קניגסברג
דמטריה ג'ין גינס
אריך וייס
קלווין קורדוזר ברודוס ג'וניור
סול האדסון
אלישה בת' מור
שרילין סרקיזיאן לה-פייר

תגובות

מאת ענת:

אני זיהיתי את מיכאל הירשמן… הלא הוא מיקיאגי (סולן הלהקה המיתולוגית "נוער שוליים") (-: