ה-Cash הלך חמש

16 פברואר 2004

לפני מספר ימים קיבלתי הודעה מדייר הדירה הקודמת שלי, שהגיע לי מכתב מביטוח ישיר.

ההודעה מספרת לי שביטוח ישיר ממשיכים בשירות הנפלא שלהם, וכיוון שתוקפו של ביטוח האופנוע שלי עומד לפוג, הם שוב מחדשים לי אוטומטית.

הכל היה נחמד, אלמלא מכרתי את האופנוע שלי לפני יותר מ-3 שנים!

כשהבנתי שאני מבטח משהו שאין לי כבר כמה שנים, ולא יודע מזה אפילו, הרגשתי די מגוחך. וכתגובה טיפוסית, חיפשתי על מי להתעצבן. "3 שנים אתם שולחים לי הודעות לכתובת שאני לא גר בה!…  מי אישר לכם לחדש לי ללא אישור?!…"

בביטוח ישיר לא ממש נתנו תשובות, רק "מישהו יחזור אליך בשעה הקרובה", וחוזר חלילה במשך יום וחצי. יום וחצי שאני מפזר דברי ברכה על חברת הביטוח.

הפאנצ' ליין של הסיפור הוא שבאחד הוויכוחים שלי עם נציגת שירות, בה היא מסבירה לי למה אני לא זכאי להחזרים, היא מגלה על צג המחשב שלה שנשלחו אלי צ'קים! מישהו העביר את הטענות שלי למעלה, ושם החליטו לזכות אותי על כל 3 השנים בהם שילמתי לחינם! ה-cash חזר!

אז קודם כל – כל הכבוד ביטוח ישיר (אני מחכה עדיין לצ'קים, ומקווה שלא אחזור לערוך את הרשימה הזו).

ומה אני אומר: פתרתם את הבעיה לשביעות רצון הלקוח. יותר ממה שהוא חשב לבקש. באמת. לא חבל שהתיווך בין לוקחי ההחלטות ללקוח מקלקל הכל?

תגובות

מאת ירדן:

עיקר הבעיה בחברות שנותנות שירות
היא שבניגוד לאמונה הרווחת, הלקוח זוכר בסופו של דבר את הדרך, לא פחות מהתוצאה הסופית. כך שגם אם התוצאה היהת לשביעות רצון הלקוח, אבל הוא עבר שבעה מדורי גיהנום בדרך, זה בדיוק מה שהוא יזכור.

מאת משתמש אנונימי (לא מזוהה):

ללא נושא
שאני אבין
איל במשך שלוש שנים ירד ממך כסף עבור הביטוח
ולא שמת לב לכך.???

מי כאן האדיוט?

מאת איל שחר:

אני. ממש אני.
יצאתי אדיוט לחלוטין. עשרות תשלומים קטנים שטופטפו בלי שהרגשתי בין כל טיפות התשלומים האחרים לקרנות וביטוחים.
אבל לא חלה עלי חובת המעקב או האינטליגנציה.
You are missing the F____n point here!